Vai ir vērts ņemt kredītu, ieķīlājot dzīvokli?

Стоит ли брать кредит под залог квартиры?

Ar kredītu pret īpašuma ķīlu ir saistīti daudzi mīti. Tos izdomā cilvēki, kuri baidās zaudēt savu mājokli. Tiksim skaidrībā, vai šīs bailes ir pamatotas, un ar ko riskē aizņēmēji, noformējot kredītu pret nekustamā īpašuma ķīlu bankā vai privātā firmā? Runa būs par līdzekļu piešķiršanu pret nodrošinājumu pie pārbaudīta investora, kurš ievēro visus mūsu valsts likumus. Kā tad izvēlēties šo investoru?

Uzticieties tikai uzņēmumiem ar lielu darba pieredzi finanšu tirgū. Parasti, pirms parakstīt apspriesto līgumu, firmas speciālisti saviem klientiem detalizēti izskaidro visus līdzekļu saņemšanas un izmaksas nosacījumus. Rūpīgi izlasiet hipotēkas līgumu, ko vajadzēs reģistrēt. Gadījumā, ja investors jums piedāvā parakstīt pilnīgi citu dokumentu, absolūti nesaistītu ar hipotekāro kredītu, vai visu darījumu noformēt bez reģistrācijas, tad nekādā gadījumā neko neparakstiet, lai beigās neiekļūtu nepatikšanās. Vienlaikus, ir jāuzmanās, ja pēkšņi jums lūgs veikt priekšapmaksu it kā dzīvokļa novērtējumam vai apdrošināšanai, nevis izsniegs jums kredīta līdzekļus. Ir vērts aizdomāties arī, ja gada likme par aizdevumu ir ievērojami zemāka nekā citās investīciju firmās, bet summa ir vairāk nekā 60% no jūsu ieķīlājamā dzīvokļa vērtības.

Nav jābaidās noformēt steidzamu kredītu pret dzīvokļa ķīlu pie pārbaudīta investora. Pēc kredīta līdzekļu saņemšanas jūs vienalga paliksiet dzīvokļa īpašnieks. Protams, kādu laiku jūs nevarēsiet to pārdot vai uzdāvināt, tomēr kaut kad taču viss parāds tiks nomaksāts, tātad jūs atgūsiet visas tiesības uz mājokli. Kamēr jūs savlaicīgi veicat kredīta maksājumus ar visiem paredzētajiem procentiem, investors ar jūsu nekustamo īpašumu neko nevarēs izdarīt. Un, pat ja pēkšņi jūs nedaudz aizkavējāties ar kārtējo maksājumu, ir maz ticams, ka jūsu dzīvokli izliks pārdošanā. Jo nodarboties ar tiešu ieķīlātā īpašuma realizāciju investors var tikai ar tiesas lēmumu, bet tas ir ilgstošs, dārgs un ļoti sarežģīts process. Tieši šī iemesla dēļ kreditors vienmēr ir ieinteresēts, lai aizņēmējs nomaksā kredītu, un spēj panākt pretī neliela maksājuma kavējuma gadījumā.

Visi iepriekš minētie argumenti liecina, ka kredīts pret nekustamā īpašuma ķīlu ir drošs darījums, īpaši, ja ir ievēroti visi noteikumi un vienošanās ar kreditoru. Protams, ja jūs jau iepriekš zināt, ka diez vai varēsiet nomaksāt parādu, tomēr esat nolēmis ņemt aizdevumu, tad esiet gatavi tam, ka jums nāksies atvadīties no sava īpašuma. Nevajag cerēt, ka kreditors varēs jums atlaist visu parādu, jo tas ir sava veida bizness, nevis labdarības fonds. Tāpēc izvērtējiet iespējas savlaicīgi, tad arī nebūs nekādu nepatikšanu.

Pieteikums kredītam

    Iesniedzot pieteikumu, jūs piekrītat savu datu apstrādei. Vienošanās

    Scroll to Top