Aizdevums pret mājokļa ķīlu – reģistrācijas nianses

Ссуда под залог жилья – тонкости регистрации

Ja esat izlēmuši par labu kredītam pret nekustamā īpašuma ķīlu bankā, tad jums ir jāzina, ka šis kreditēšanas veids formāli tiek uzskatīts par sava veida hipotēku. Protams, hipotēkas līgums ir obligāti jāreģistrē. Izskatīsim galvenos reģistrācijas principus ar visām jaunākajām likumdošanas izmaiņām. Ne tik sen spēkā stājās likums, kas regulē dažādus darījumus, kas tiek noslēgti attiecībā uz dzīvojamām un nedzīvojamām telpām.

Izmaiņas attiecas, tostarp, uz hipotekārā īpašuma valsts reģistrāciju un notariālo darījumu dokumentiem. Ir jāzina, ka ir manījušies termiņi. Komerctelpu un zemesgabalu hipotēkas valsts reģistrāciju var veikt ne vēlāk kā 14-15 bankas dienas pēc pilnas dokumentu paketes pieņemšanas, ieskaitot iesniegumu. Dzīvojamās telpas ir jāreģistrē ne vēlāk kā 4-5 bankas dienas pēc darījuma pilnīgas noformēšanas. Tomēr, pat paņemot kredītu pret nekustamā īpašuma, piemēram, zemesgabala vai biroja telpas, ķīlu, reģistrācijas procesu var paātrināt.

Svarīgi ir atcerēties: ja darījums tiek noformēts pie notāra, tad valsts reģistrācija jāveic 5 dienu laikā pēc tam, kad no jums pieņems iesniegumu un visus dokumentus. Vienlaikus, ir svarīgi saprast, ka, hipotēku noformējot pie notāra, par darījuma veikšanai iesniegto dokumentu pārbaudi pilnībā atbildīgs būs tieši viņš. Viņš ir atbildīgs arī par citu papīru, kas iesniegti valsts reģistrācijas veikšanai, atbilstību.

ja reģistrācija notiek saskaņā ar kreditora un aizņēmēja kopīgu iesniegumu, tad te kā iesniedzējs var būt notārs, kas apliecina hipotēkas līgumu. Gadījumā, ja hipotēkas valsts reģistrācija notiek saskaņā ar notāra apliecinātu līgumu, valsts reģistratoram ir jāpārbauda, vai ķīlas devējam ir dokumenti par īpašuma tiesībām uz ieķīlāto dzīvokli, un citas ar šīm tiesībām saistītas nianses. Tādējādi, notāra pakalpojumi ļauj aizņēmējam darījumu nokārtot ātri un vienkārši. Šādā gadījumā steidzami saņemt kredītu pret dzīvokļa ķīlu kļūst daudz ērtāk. Vienlaikus, dzīvojamā telpa kā nodrošinājums tiek noformēta saskaņā ar tiem pašiem noteikumiem, bet reģistrācijas termiņš paliek iepriekšējais un ir ne vairāk kā piecas bankas dienas.

Pieteikums kredītam

    Iesniedzot pieteikumu, jūs piekrītat savu datu apstrādei. Vienošanās

    Scroll to Top