Nekustamā īpašuma ķīla

Залог недвижимости

Viens no galvenajiem kreditēšanas noteikumiem visā pasaulē un arī Latvijā ir kredīta nodrošinājums. Nodrošinājuma esamības gadījumā bankas samazina savus riskus, kas saistīti ar klienta naudas līdzekļu neatgūšanu. Kā nodrošinājums tiek pieņemti mantiski un fiziski veidi, piemēram, ķīla un galvotājs. Kā ķīlu aizņēmējs var iesniegt dažādu īpašumu: kustamu un nekustamu. Pie nekustamā īpašuma pieder zemesgabali, kas kredītattiecībās var kalpot kā ķīla. Kredīts pret nekustamā īpašuma ķīlu ir visizplatītākais banku produkts.

Nekustamā īpašuma ķīlas īpatnības

Esot ķīlas statusā, zemesgabals rada pret sevi daudzas prasības, kam tas atbilst:

 • jāattiecas uz lauksaimniecības zemēm;
 • jābūt kadastra uzskaitē ar tam piešķirtu numuru;
 • jābūt iemērītam, tas ir, jābūt noteiktām robežām;
 • nedrīkst attiekties uz rezervāta un ūdens aizsardzības zonu;
 • jāatrodas kredītiestādes darbības reģionā;
 • jābūt aizņēmēja īpašumā, un šis fakts tiek dokumentāli apliecināts.

 

Aizņēmējus, kuri ir gatavi ieķīlāt zemesgabalu, interesē jautājumi:

 1. Procentu likmes apmērs.
 2. Kredīta attiecību termiņš.
 3. Aizdevuma likme.
 4. Aizdevuma atmaksas kārtība.

 

Kredīts pret dzīvokļa ķīlu, t. i., hipotēka, no apskatāmā aizdevuma atšķiras ar to, ka hipotekārās kreditēšanas gadījumā kredīts ir ilgtermiņa. Kredīts pret zemes ķīlu tiek piešķirts uz laiku ne ilgāku par 10 gadiem. Kas attiecas uz procentu likmi, tad starp banku piedāvājumiem pašlaik var izvēlēties piemērotāko kredītu. Tomēr kredīta termiņš, procentu likmju apmērs un citi noteikumi, kas neapšaubāmi ir izdevīgi aizņēmējiem, ir atkarīgi no Latvijas ekonomikas stabilitātes.

 

Starp bankā, kas izsniedz kredītus pret zemes ķīlu, var nosaukt: Swedbank, SEB banka, Citadele banka, Luminor Bank, Rietumu banka, Signet Bank. Ja komerciestādei kādā no šīm bankām ir norēķinu konts, kurā tiek veiktas finanšu operācijas, tai ir visas iespējas saņemt kredītu bez nodrošinājuma.

Pieteikums kredītam

  Iesniedzot pieteikumu, jūs piekrītat savu datu apstrādei. Vienošanās

  Scroll to Top