Kredīts pret nekustamā īpašuma ķīlu. Kas tas ir?

Кредит под залог недвижимости. Что он представляет собой?

Kredītu popularitāte pašlaik pieaug neticamā ātrumā. Tam nespēj traucēt pat sliktas kredītvēstures un augsti procenti. Vienlaikus, kreditēšana ir kļuvusi par nozīmīgu momentu daudzu cilvēku dzīvēs arī tāpēc, ka daudzi ir sākuši veidot savu biznesu, kura attīstībai ir nepieciešama nauda.

Kredīts pret nekustamā īpašuma ķīlu – parasts patēriņa aizdevums, kur parāda atdošanu garantē nekustamais īpašums, kas pilnībā pieder aizņēmējam. Dzīvoklis te ir kā nodrošinājums, tāpēc šāda kredīta noformēšanai galvotāju klātbūtne nav nepieciešama. ja aizņēmējs pēkšņi neatdos parādu, banka varēs pārdot viņa ieķīlāto īpašumu, bet no realizācijas iegūto naudu novirzīt parāda dzēšanai.

Izsniedzot kredītus, jebkura banka vēlas saņemt garantiju, ka klients parādu atmaksās tieši laikā. Lai sasniegtu šo mērķi, banku iestādes izmanto visdažādākos instrumentus, bet efektīvākais no tiem ir kredītā ieķīlāts īpašums – tiek pieņemta klientam piederoša dzīvojamā telpa. Tomēr, izsniedzot aizdevumu pret ķīlu, finanšu iestādes īsteno vēl kādu svarīgu mērķi. Gadījumā, ja klientam ir milzīgs parāds pret citām bankām, bet viņš to nevar dzēst, tas nozīmē, ka, saņemot kredītu pret nodrošinājumu, vispirms parāds tiks atdots tam kreditoram, kas aizdevumu izsniedza pret ķīlu.

Taču nevajag aizmirst, ka paņemtais kredīts pret nekustamā īpašuma ķīlu bankā ir milzīgs risks.

Ieķīlājamo īpašumu vērtē bankas izvēlētās organizācijas eksperti vai ārēji speciālisti tieši pirms līguma parakstīšanas. Pēc vērtējuma veikšanas un tā pilnas vērtības norādīšanas dokumentos šī īpašuma cenu vairs nevar mainīt. Tas paliek iepriekšējais līdz tam laikam, kamēr nebeigsies aizdevuma termiņš vai aizņēmējs neveiks pēdējo kredīta maksājumu.

Ko darīt, ja kredīts pret dzīvokļa ķīlu nepieciešams steidzami? Tā saņemšanai nepieciešama ieķīlājamā īpašuma esamība, kam jābūt aizņēmēja īpašumā. Vienlaikus, ir svarīgi precizēt visus šāda aizdevuma piešķiršanas noteikumus un galvenās prasības pret aizņēmēju dažādās bankās. Tomēr ir jāatceras: ja klients jebkādu iemeslu dēļ nevarēs nomaksāt parādu, tiesības uz dzīvokli pāries bankai.

Pieteikums kredītam

    Iesniedzot pieteikumu, jūs piekrītat savu datu apstrādei. Vienošanās

    Scroll to Top