Kredīta galvotājs: tiesības un pienākumi

Поручитель по кредиту: права и обязанности

Bankas labprātāk izsniedz patēriņa kredītus, piesaistot galvotājus. Aizņēmēji šādā gadījumā var rēķināties ar ilgu kreditēšanas termiņu un lielu aizdevuma summu. Galvotāji attiecas uz fizisku saistību nodrošinājuma veidu.

Bankas interese, noformējot galvojumu

Noformējot kredītus ar pilsoņu galvojumu, banka saņem papildu garantijas, ka atgūs savu aizņēmējam atdoto naudu. Kredīts pret nekustamā īpašuma ķīlu arī ir nodrošinātas saistības, tomēr šajā gadījumā tiek izmantota cita garantija – aizņēmēja īpašums. Banka, noformējot līgumu, no galvotāja prasa pasi, kā arī izziņu no darba vietas par ienākumiem pēdējos 6 mēnešos. Principā, galvotāja dokumentu komplekts ne ar ko neatšķiras no aizņēmēja.

Izsniedzot kredītus, bankas bieži vien nepietiekamā apjomā informē galvotājus par aizņēmēju kredīta nesamaksāšanas sekām un par viņu tiesībām. Tas tiek darīts apzināti, jo juridiski izglītoti pilsoņi apzinās, ka gadījumā, ja kredītu neatmaksās parādnieks, dzēst parādu nāksies viņiem – galvotājiem. Diez vai galvojumu var nosaukt par parastu palīdzību, kā uzskata daudzi pilsoņi: par galvotāju kļūst pilsonis, kas labprātīgi uzņemas pienākumu pret kreditoru atbildēt par citas personas rīcību gadījumā, ja tā neizpilda savas finansiālās saistības. Galvotāja pienākumi tiek noformēti attiecīgā līgumā. Tas var tikt noslēgts, lai nodrošinātu saistības, kas var rasties nākotnē.

Sazinieties ar mums – gaidām Jūsu zvanu vai ziņu jau tagad!

(371) ‎27-555-555

Klikšķiniet uz numura, lai piezvanītu tūlīt!

info@vipkredit.lv

Klikšķiniet uz adreses, lai uzrakstītu tūlīt!

+371‎27555555

Klikšķiniet uz numura, lai uzrakstītu tūlīt!

Galvotāja riski

Riski galvotājam patiešām pastāv. Galvotājs ir vienlīdz atbildīgs ar aizņēmēju par parāda nesamaksāšanu, viņam ir pienākums atdot kredītu, kas izsniegts citai personai. Ja aizņēmējs dažādu iemeslu dēļ nevarēs dzēst savu parādu, banka kredīta atmaksu pieprasīs tieši no galvotāja. Lai galvotājs apzinātos visu savu atbildību, ko uzņemas ar līgumu, visām galvojuma niansēm ir jābūt ierakstītām dokumentā. Galvotājs var piekrist nodrošināt nepilnu aizdevuma summu. Šis noteikums ir jāfiksē līgumā. Protams, nav jāsaka,, ka par galvotāju kļūt nevajag. Taču citam cilvēkam izsniegtais kredīts nedrīkst pasliktināt galvotāja finanšu stāvokli – viņš labprātīgi ir nolēmis palīdzēt kredīta saņemšanā.

Pieteikums kredītam

    Iesniedzot pieteikumu, jūs piekrītat savu datu apstrādei. Vienošanās

    Scroll to Top